10 כוכבים עולים: העולים המבטיחים הטובים ביותר בלהליגה

לה-ליגה, ליגת הכדורגל הבכירה של ספרד, תמיד היוותה כר גידול לכשרונות צעירים, והעונה הזו אינה יוצאת דופן. מכדרורים מסנוורים לשערים עוצרי נשימה, הליגה עדה לעלייה של כמה עולים חדשים יוצאי דופן שכובשים את לבם של חובבי כדורגל ברחבי העולם. הכוכבים העולים האלה עושים לעצמם שם, זורחים באור עז על המגרש ומשאירים את האוהדים ביראת כבוד מהכישורים והפוטנציאל שלהם. בין אם זה הכישרון הגולמי של סנסציית מתבגרים או הופעות פורצות דרך של שחקן שלא מוערך בעבר, הליגה שופעת בעולים חדשים מבטיחים שאמורים להשפיע רבות על המשחק. במאמר זה, נחקור כמה מהכוכבים העולים הטובים ביותר שמפארים כעת את בימת הליגה, ונתאר את המסע שלהם, הכישורים והעתיד שיש להם בעולם הכדורגל. אז, שבו, קחו את הפופקורן שלכם, והתכוננו לחזות בהולדתו של הדור הבא של גדולת הכדורגל בלה-ליגה.

תוכן העניינים

קריטריונים לבחירת עולים חדשים מבטיחים

כשמדובר בזיהוי עולים חדשים מבטיחים בלהליגה, מספר גורמים נכנסים לתמונה. אלה כוללים את גיל השחקן, הביצועים, העקביות, הפוטנציאל וההשפעה על הקבוצות שלו. אנו רואים גם את היכולות הטכניות שלהם, המודעות הטקטית והתרומה הכוללת למשחק. חשוב לציין שרשימה זו היא סובייקטיבית ומבוססת על דעתו של הכותב. בלי להכביר מילים, בואו נצלול לתוך עולמם של הכוכבים העולים של לה-ליגה

כוכב עולה: אנסו פאטי

בגיל 17 בלבד, אנסו פאטי כבש את עולם הכדורגל בסערה. הפורוורד של ברצלונה פרץ לזירה עם סדרה של הופעות מרשימות, והפך לכובש השערים הצעיר ביותר בתולדות המועדון. הקצב הנפיץ של פאטי, כישורי הכדרור והגימור הקליני הפכו אותו לסיוט עבור המגנים. למרות גילו הצעיר, הוא מפגין קור רוח מדהים בכדור ויש לו את היכולת לשנות את המשחק עם הברק האישי שלו. עם עתיד מזהיר לפניו, פאטי הוא ללא ספק אחד העולים החדשים המבטיחים ביותר של הליגה.

כוכב עולה: ז'ואאו פליקס

המעבר של ז'ואאו פליקס לאתלטיקו מדריד בקיץ 2019 יצר הרבה באז, והוא עמד בהייפ. הפורוורד הפורטוגלי מחזיק בשילוב מדהים של כישורים טכניים, יצירתיות ויכולת כיבוש שערים. החזון והיכולת שלו למצוא כיסי שטח הופכים אותו לאיום מתמיד על הגנות מנוגדות. הרבגוניות של פליקס מאפשרת לו לשחק במספר עמדות, מה שהופך אותו לנכס מפתח עבור הקבוצה שלו. למרות גילו הצעיר, הוא כבר הראה בגרות מעבר לשנים שלו, מה שהופך אותו לאחד הפוטנציאלים המרגשים ביותר בלה-ליגה.

כוכב עולה: מרטין אודגארד

המסע של מרטין אודגארד בכדורגל המקצועני היה לא פחות ממסקרן. לאחר שהצטרף לריאל מדריד כנער, הוא יצא למספר תקופות השאלה כדי לצבור ניסיון וזמן משחק. העונה, לעומת זאת, אודגארד חזר לריאל סוסיאדד בהשאלה והיה גילוי. היכולת הטכנית, הראייה וטווח המסירה של הקשר הנורבגי משכו את עיניהם של רבים. התנועה האינטליגנטית שלו מחוץ לכדור והיכולת להכתיב את קצב המשחק הופכות אותו לשמחת צפייה. ההופעות של אודגארד העונה הראו שיש לו את הפוטנציאל להפוך לאחד מהקשרים הטובים ביותר של הליגה בשנים הקרובות.

כוכב עולה: ויניסיוס ג'וניור

ויניסיוס ג'וניור, ילד הפלא הברזילאי, מכה גלים בלהליגה מאז שהצטרף לריאל מדריד ב-2018. ידוע בקצב המחשמל ובכישורי הכדרור שלו, הוא סיוט להתמודדות עם המגנים. היכולת של ויניסיוס להתמודד עם יריבים רבים וליצור הזדמנויות להבקיע לעצמו ולחבריו לקבוצה היא באמת מרשימה. למרות היותו רק בן 19, הוא כבר הראה בגרות וביטחון רב על המגרש. עם המשך הפיתוח, לויניסיוס יש פוטנציאל להפוך לאחד משחקני הכנף הטובים בעולם.

Vinícius Junior, מיומנויות ומטרות

כוכב עולה: טקפוסה קובו

טקפוסה קובו, המכונה לעתים קרובות "מסי היפני", הוא עוד כוכב עולה בלהליגה. הקשר ההתקפי בן ה-18 הצטרף לריאל מדריד ב-2019 וכרגע מושאל במאיורקה. השליטה הקרובה של קובו, כישורי הכדרור והיכולת לפתוח הגנות הופכים אותו לנכס בעל ערך עבור כל קבוצה. היכולת הטכנית והיצירתיות שלו על הכדור עוררו השוואות לליונל מסי עצמו. למרות גילו הצעיר, קובו כבר הראה הצצה לפוטנציאל העצום שלו ויש לו עתיד מזהיר לפניו.

כוכב עולה: אלכסנדר איסק

עלייתו של אלכסנדר איסק בלהליגה הייתה לא פחות ממדהימה. הפורוורד השוודי הצטרף לריאל סוסיאדד ב-2019 ומאז הפך לשחקן מפתח בקבוצה. הנוכחות הפיזית, הקצב והגימור הקליני של איסק הופכים אותו לסיוט עבור המגינים. גם היכולת שלו להחזיק את הכדור ולהכניס את חבריו לקבוצה מרשימה. ההופעות של איסק משכו את תשומת הלב של רבים, ובגיל 20 בלבד, יש לו פוטנציאל להפוך לאחד החלוצים הטובים בלהליגה.

כוכב עולה: פראן טורס

פראן טורס, שחקן הכנף של ולנסיה, עשה לעצמו שם עם הופעות יוצאות דופן שלו. טורס, הידוע בקצב הנפיץ שלו, בכישורי הכדרור וביכולת להבקיע שערים, מהווה איום מתמיד על ההגנות היריבות. הרבגוניות שלו מאפשרת לו לשחק בכל אחד מהאגפים, מה שהופך אותו לנכס בעל ערך עבור הקבוצה שלו. בגיל 20 בלבד, טורס כבר הראה הבטחה גדולה ויש לו פוטנציאל להפוך לאחד משחקני הכנף הטובים ביותר של לה ליגה בעתיד הקרוב.

כוכב עולה: מארק קוקורלה

מארק קוקורלה, המגן השמאלי של חטאפה, היה התגלית העונה. לאחר שהצטרף לחטאפה על בהשאלה מברצלונה, Cucurella הפך לחלק בלתי נפרד מההגנה של הקבוצה. ידוע בסולידיות ההגנתית שלו, באתלטיות וביכולת לתרום בהתקפה, הוא משך את עיניהם של רבים עם ההופעות שלו. קצב העבודה הבלתי נלאה של Cucurella ויכולתו לקרוא את המשחק הופכים אותו לשחקן אמין עבור הקבוצה שלו. בגיל 21 בלבד, יש לו עתיד מזהיר לפניו והוא בהחלט אחד שכדאי לצפות בו בלהליגה.

כוכב עולה: פאו טורס

פאו טורס, המגן המרכזי של ויאריאל, מכה גלים עם הופעותיו השולטות. בגיל 23 בלבד, טורס כבר ביסס את עצמו כאחד המגנים הצעירים הטובים ביותר בלהליגה. קור הרוח שלו על הכדור, קריאת המשחק והיכולת לנצח דו-קרב אוויריים הופכים אותו לנוכחות אדירה בהגנה. היכולת של טורס להתחיל התקפות מאחור והמודעות העמדה שלו הופכים אותו למגן שלם. עם המשך התפתחות, יש לו פוטנציאל להפוך לאחד מהרכזים הטובים בעולם.

Entrevista a Pau Torres

כוכב עולה: מיקל מרינו

מיקל מרינו, קשר ריאל סוסיאדד, היה שחקן בולט העונה. ידוע בטווח המסירה המצוין שלו, הראייה והיכולת לשלוט במשחק מאמצע השדה, מרינו הוא שחקן מפתח בקבוצתו. היכולת שלו לנצח בדו-קרב אוויר ולבצע יירוטים מכריעים הופכת אותו לנכס בעל ערך בהתקפה וגם בהגנה. ההופעות של מרינו משכו את תשומת לבם של רבים, ובגיל 23 בלבד, יש לו פוטנציאל להפוך לאחד מהקשרים הטובים ביותר של הליגה.